І клітка, і брудер – наш винахід для молодняку сільськогосподарської птиці
У присадибному господарстві всі звикли до того, що молодняк потрібно виводити весною, коли підвищується температура зовнішнього середовища і можна створити оптимальні умови для вирощування курчат, індиченят, область та ін. І це все обумовлює сезонність одержання птахівничої продукції, передусім м яса птиці. Як відомо, у промислових умовах виробництво яєць і м'яка м'яса птиці відбувається цілорічно. А що ж перешкоджає птахівникам-аматорам цілорічно вирощувати бройлерів, наприклад, для задоволення потреб своєї родини у м ясі? Придбати побутовий інкубатор наразі не є проблемою. А як виростити молодняк? Адже у перші три дні температура повітря в зоні розміщення молодняку повинна становити 35-30 °С (залежно від виду птиці), а надалі її лише поступово знижують. Обігрівати всі приміщення економічно не вигідно, враховуючи наразі вартість енергоносіїв. Звичайно, що для щойно виведеного молодняку потрібен брудер (апарат для обігрівання вилуплених в інкубаторі пташат домашньої птиці). Брудери використовують вже давно. Поширеними вони були певний час у промислових господарствах, а зараз частіше їх використовують у фермерських і присадибних. Традиційно вони розміщуються над курчатами, яких утримують на підлозі, і температуру повітря в зоні молодняку регулюють, піднімаючи та опускаючи брудер. Альо такий брудер громіздкий і незручний в експлуатації при його використанні у присадибному господарстві. Оскільки у моїй родині завжди тримали птицю на подвір'я ї, альо молодняк вирощували лише сезонно, то мені захотілось розробити таке обладнання, яке б дозволив цілорічно вирощувати птицю на м'ясо, наприклад бройлерів, яких у промислових умовах утримують, зазвичай, 42 доби, а в домашніх умовах – до 60 діб і довше. Мою ідею зробити особливий брудер підтримав мій старший брат Віталій. І вісь ми, разом з братом, витворили брудер у вигляді кліткової батареї. Хочу зазначити, що подібні брудери різними винахідниками вже сконструйовані, але наш має суттєві відмінності.
Модель нашого устаткування "Brooder Prime" ідеально підходить для вирощування молодняку птиці різних видів:
• курей;
• гусей;
• качок;
• перепелів;
• фазанів;
• індиків;
• цесарок та інших.
"Brooder Prime" дозволяє раціонально використовувати площу пташника: на меншій території можна виростити більшу кількість птиці. Він обладнань електротерморегулятором, забезпечує всі необхідні умови утримання молодняку, його обслуговування займає всього декілька хвилин на день. Обладнання кліток дозволяє вести систематичний візуальний контроль за станом шкірного пташеняти, виключає контакти з іншою птицею.
Конструкція брудера легко модифікується - дозволяє швидко наростити батарею з кліток до 4-х ярусів по висоті. Додатково можна придбати підставку на колесах та тумбу. Кожна клітка забезпечена зручною та економічною бункерною годівницею, що дозволяє наповнювати її кормом без зняття, а збільшена зовнішня ємність для корму дозволяє насипати його з будь-якої тарі.
Клітки забезпечені системою ніпельного напування, яка легко розбирається для очищення при потраплянні сторонніх предметів та облогу, що залишається при використанні жорсткої води. Бічні стінки кліток мають відбортовку, послід збирається в центрі піддону, а кути та бічні стінки лишаються чистими. На піддоні є ручка, щоб зручно було його виймати.
До комплекту "Brooder Prime" входять:
• ніпельна напувалка, що регулюється по висоті;
• бак для води;
• бункерна годівниця;
• електронний терморегулятор для підтримки оптимальної температури;
• система освітлення;
• піддон;
Габаритні розміри одного ярусу, мм: 940 (Д) х 540 (Ш) х 500 (В)
"Brooder Prime" поставляється в зібраному вигляді і не вимагає додаткового монтажу.
Відправляємо по Україні з Новою поштою, Інтайм, Делівері.
- Яким має бути брудер для курчат?Поради щодо забезпечення комфорту та безпеки молодих пташенят
- Брудер для курчат своїми руками: виготовлення з любов'ю до молоднякуМолодняк курей - це період особливої вразливості та потреби у ретельному догляді. Щоб забезпечити курчатам безпеку та комфорт, необхідно підготувати спеціальний брудер для їх першого часу життя. Це своєрідний ящик, де маленькі пташенята будуть захищені від небезпек та небажаних факторів навколишнього середовища. Для власного задоволення та збереження маленьких пернатих друзів, давайте разом дізнаємося, як зробити брудер для курчат власноруч.